Spoločnosť ISOVER s celosvetovou pôsobnosťou vyvíja a predáva izolačné materiály v tej najvyššej kvalite už od roku 1936. ISOVER, divízia izolačných materiálov francúzskeho koncernu Saint-Gobain, založeného v roku 1665 vo Francúzsku, je najväčší výrobca tepelných, akustických a protipožiarnych izolácií s pôsobnosťou a výrobnými závodmi po celom svete.
Materiály ISOVER nie sú určené výhradne na tepelnú izoláciu budov, ale slúžia tiež ako ochrana pred nadmerným hlukom, prispievajú k zvýšenej požiarnej odolnosti objektov a rôznych technických a technologických zariadení.
Izolačne materiály z minerálnych vlákien výrazne prispievajú ku znižovaniu energetickej náročnosti budov, a tým aj k znižovaniu celkovej produkcie škodlivých látok vypúšťaných do ovzdušia. Vďaka svojej kvalite a vynikajúcim tepelno-technickým parametrom sú tepelné izolácie ISOVER kľúčovými pre výstavbu nízkoenergetických a pasívnych domov.
Moderné, energeticky úsporné stavby (ultranízkoenergetické budovy, budovy s takmer nulovou potrebou energie) sa navrhujú a posudzujú tak, aby spĺňali požiadavky energetickej triedy A0 alebo A1. Tieto budovy, s minimálnymi nákladmi na vykurovanie, využívajú tepelné izolácie v hrúbkach 150 – 250 mm v podlahách, 200 – 300 mm v stenách a 300 – 500 mm v strechách. Hodnota energetickej náročnosti je zásadným parametrom pri stanovovaní hodnoty a ceny bytu alebo domu. Umiestňovanie energetického štítku napr. pri ponukách realitných a projekčných kancelárií sa postupne stáva štandardom. Preukaz energetickej náročnosti budovy udáva, aké množstvo energie budova spotrebuje. Počíta sa energia na vykurovanie domu v zime, chladenie v lete, energia na riadené vetranie, prípravu teplej vody a energia na osvetlenie. Podobne ako pri elektrických spotrebičoch môžeme dom porovnať s ostatnými a uvidíme, koľko približne bude stáť prevádzka vybranej nehnuteľnosti.
Šetrenie nákladov na teplo nie je jedinou výhodou zateplenia budovy. Môžeme tým navyše eliminovať tepelné mosty a minimalizovať vlhkostné problémy v konštrukcii.
Práve zlý vlhkostný režim v konštrukciách má za následok plesne, ktoré znižujú komfort bývania a majú aj priamy vplyv na zdravie osôb. Týmto problémom sa dá vyhnúť použitím dodatočnej vrstvy tepelnej izolácie v konštrukcii a správnym systémovým riešením, kde sú vyriešené všetky konštrukčné detaily. Ďalším prínosom tepelných izolácií je predĺženie životnosti domu tým, že udržíme „zdravé“ aj samotné konštrukcie.