Tehlové obklady BRICKER

Tehličková fasáda z pravých pálených lícových tehál má svoj nezameniteľný charakter, extrémne dlhú životnosť, prakticky neobmedzenú farebnú a tvarovú stálosť. Je odolná voči mrazu, vode a požiaru, má tepelno-akumulačné a zvukovo-izolačné schopnosti. Tieto vlastnosti sa nemenia počas celej životnosti vášho domu.

Nároky na údržbu fasády sú minimálne, naopak, v mnohých prípadoch časom naberá na príťažlivosti. Pálená tehla je tradičný materiál overený stáročiami – spoľahlivá, pevná, stabilná a trvácna. V dnešnej dobe, ktorá ponúka množstvo problémových a neoverených stavebných materiálov, zostáva pálená tehla najvyššou zárukou kvality a spoľahlivosti.

Vďaka výskumu a progresu v  technológii výroby sa naďalej vylepšuje a prispôsobuje novým požiadavkám. Pritom si stále zachováva svoj čisto prírodný pôvod.

Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych druhov pieskov a kysličníkov kovov.

Firma LAMPER pre Vás zabezpečí tehlové obklady BRICKER

  • viac ako 50 typov obkladov
  • 300 farebných prevedení
  • odosielanie vzoriek
  • zameranie stavby
  • vizualizácia
  • dovoz
  • profesionálna realizácia

Aký je rozdiel medzi pálenou tehlou a obkladom z betónu?

Rozdiel je v materiáli.

Vďaka nízkym nákladom sú produkty z betónu cenovo dostupnejšie, ale úžitková hodnota a životnosť betónového obkladu je výrazne nižšia. Betón je farebne nestály. Pôsobením vzduchu, kyslých dažďov a pri čistení tlakovou vodou dochádza k odkrývaniu zŕn v štruktúre betónu. Výrobcovia betónových obkladov neradi priznávajú použitý materiál a zavádzajú, keď ponúkajú “tehlový obklad“ – sú to len jeho imitácie.

Odliatok z betónu nie je tehla! Navyše pri výrobkoch s obsahom cementu výraznejšie vystupujú na povrch biele fľaky tzv. “výkvety“, spôsobené oxidom vápenatým. Preto Vám odporúčame dôkladne zvážiť, aký obkladový materiál vyberiete pre Váš dom.

Pálená tehla je prírodný stavebný materiál.

Ako jeden z mála stavebných materiálov tehla neobsahuje žiadne chemické prísady a neuvoľňuje do prostredia žiadne škodliviny.

Pri zrode tehly stoja 4 základné živly: zem, voda, vzduch a oheň. Zem a voda dávajú tehle tvar. Vzduch zbavuje vytvarovanú tehlu vlhkosti. Oheň premieňa zem na pevnú, odolnú a trvanlivú tehlu a odovzdáva jej svoje teplo.

Vyrába sa prirodzeným procesom vypaľovania rôznych druhov hliny, špeciálnych druhov pieskov a kysličníkov kovov. Vďaka výpalu pri teplote cca 900 až 1200° C tehla získava svoj nezameniteľný charakter, bezkonkurenčné vlastnosti a ďalšie výhody oproti ostatným murovacím materiálom.

Zavolajte nám ešte dnes na +421 908 939 123
alebo nám napíšte na lamper@lamper.sk